150
1194656

PARKFIGURER, ett par, barock, 1700-talets första hälft.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 340 - 3 820 EUR
3 800 - 4 340 USD
Klubbat pris

Polykromt bemålat trä föreställande en herre och fru. Herrens höjd 97 cm. Fruns höjd 117 cm.

Proveniens

Sturefors, Bielke.