169
1183633

Carl Wilhelm Hartman, druvpokal/kalk, silver, Breslau (verksam 1706-1729).

Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
1 340 - 1 530 EUR
1 520 - 1 740 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Förgylld, delvis fasetterad cuppa, med drivna bucklor, balusterformat ben och rund fot. Höjd 16 cm, vikt 168 gram.