17
1155446

KONSOLBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, tidigt 1800-tal.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 440 - 5 320 EUR
4 630 - 5 560 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Förgyllt och bronserat, samt bemålat. Skiva av grå marmor. Skuren dekor, samt dekor av pastellage. Ben med egyptiserande figurer. Längd 94, bredd 45, höjd 79 cm.

Sockel senare.