193
1186154

Johan Fredrik Björnsdet, bägare med lock, silver, Stockholm 1811.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Delvis förgylld. Raka sidor, small fotband, livet med svisselerade girlanger med rosetter samt monogram och dateringar, i botten minnesmedalj. Locket med vriden hänkel samt infälld minnesmedalj. Stämplar även på locket. Höjd 16,5 cm, vikt 552 gram.