217
1179181

Fedor Petrow, lockpokal, silver, Moskva 1756.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Delvis förgylld. Klockad cuppa, på balusterformat skaft med rund fot, heltäckande dekor av djur, rocailler och kartuscher. På locket blomknopp. Även lock och fot med stämplar. Höjd 26 cm, vikt 298 gram.