225
1179182

11:e Artellen, kåsa, silver och emalj, Moskva 1908-1917.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
887 - 1 070 EUR
926 - 1 110 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Förgylld, med heltäckande dekor av cloisonnéemalj i gråblått, lila, rosa, grönt, turkost, blått, gult och orange. Senare importstämplar. Längd 12 cm.

Emaljskador.