232
1178824

Hans Jacob Schmit, kåsa, silver, Karlskrona 1718.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 600 - 1 780 EUR
1 670 - 1 850 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Invändigt förgylld. Oval, på indragen fot, dekor av drivna godroner samt punsad pärldekor, tumgreppet med ansiktsmaskaron. Längd 15 cm, vikt 96 gram.

Proveniens

Privat samling.