246
1177293

Johan Lund, bägare, silver, Stockholm 1701. Karolinsk.

Utropspris
14 000 - 15 000 SEK
1 220 - 1 310 EUR
1 280 - 1 370 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Delvis förgylld, svagt kokande, på räfflad fot, dekor av vågband samt monogram i bladkartusch under adlig krona. Initialer. Höjd 11 cm, vikt 128 gram.

Proveniens

Privat samling.