248
1177264

Herman Hermansson, bägare, silver, Göteborg 1717. Karolinsk.

Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
3 510 - 3 940 EUR
3 650 - 4 100 USD
Klubbat pris
38 000 SEK

Delvis förgylld, svagt konande, med smal fotkant, dekor av vågband. Höjd 16 cm, vikt 368 gram.

Proveniens

Privat samling.