255
1177232

Johan Ek, bägare, silver, Gävle 1735.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Delvis förgylld, kokande, på räfflad fot, dekor av vågband. Minnesgravyr och datering 1735. Höjd 8,2 cm, vikt 79 gram.

Proveniens

Privat samling.