272
1178926

Otto Henrik Sjöberg, sked, silver, Falun 1747.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Delvis förgylld. Dubbel kerubknopp, plant skaft med räfflade band, i bladet graverad blomma. Längd 15 cm, vikt 30 gram.

Proveniens

Privat samling.