Arne Jones E1299
368
1183752

DESSERTTALLRIKAR, 12 stycken, porslin. "Flora Danica", Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 260 - 4 340 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad polykrom och förgylld dekor efter planschverk över den danska floran. Modellnummer 3554. Diameter 23 cm.

Två med ifyllda nagg.