389
1187941

Per Ekström

(Sverige, 1844-1935)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 590 - 1 770 EUR
1 660 - 1 840 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Per Ekström
(Sverige, 1844-1935)

Solnedgång över Norrbro, Stockholm med Kungliga slottet och riksdagshuset

Signerad P. Ekström. Olja på papp-pannå 23 x 30,5 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 586, "Vårens Klassiska", 2-5 juni 2015, kat nr 883; privat samling (förvärvad på ovanstående auktion).