392
1184783

Prins Eugen

(Sverige, 1865-1947)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 410 - 5 300 EUR
4 600 - 5 530 USD
Prins Eugen
(Sverige, 1865-1947)

"Popplar o. fruktblom"

Signerad Eugen och daterad 1940. Även signerad och daterad a tergo. Olja på masonit 46 x 55 cm.