Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
503
1165573

Fransk konstnär 1700-tal

Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 850 - 6 780 EUR
5 540 - 7 760 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Fransk konstnär 1700-tal

FRANSK KONSTNÄR 1700-TAL , osignerad. Uppfodrad duk 57 x 72 cm.

Stilleben med ostron, plommon samt kryddkar och bägare i silver. Uppfodrad duk 57 x 72 cm.

Uppfodrad duk. Ytsmuts. Gulnad fernissa. Krackelyr. Strödda retuscher (särskilt längs nedre kanten). Reva/lagning med retuscher i nedre vänster hörn (under fatet).