527
1167401
Olle Hjortzberg
(1872-1959)
Olle hjortzberg, stilleben med gula rosor.

Stilleben med gula rosor

Signerad Olle Hjortzberg och daterad -46. Pannå 65 x 55 cm.

Utropspris:

50 000 - 60 000 SEK

4 638 - 5 566 EUR

Klubbat pris:
85 000 SEK
Proveniens

Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm.

Om auktionen
Kontakta specialist
Cecilia Berggren
Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)8 611 69 32