53A
1200528

KARMSTOLAR, ett par, sengustavianska stockholmsarbeten, tidigt 1800-tal.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 220 - 2 660 EUR
2 320 - 2 780 USD
Klubbat pris
37 000 SEK

Vitmålade. Svängd stoppad rygg övergående i karmar med lejonhuvuden av pastellage. Sitthöjd 43, höjd 83 cm.

Skador, lagningar.