551
1185751

Gustaf Brusewitz

(Sverige, 1812-1899)
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 750 - 6 710 EUR
6 500 - 7 580 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Gustaf Brusewitz
(Sverige, 1812-1899)

Fiskmarknaden.

Signerad G. Brusewitz och daterad 1863. Duk 148 x 177 cm.

Kungliga Akademien för de fria konsterna, Stockholm 1863, nr 46.