Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
551
1185751

Gustaf Brusewitz

(Sverige, 1812-1899)
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 810 - 6 780 EUR
6 650 - 7 760 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Gustaf Brusewitz
(Sverige, 1812-1899)

Fiskmarknaden.

Signerad G. Brusewitz och daterad 1863. Duk 148 x 177 cm.

Kungliga Akademien för de fria konsterna, Stockholm 1863, nr 46.