552
1166246

Carl Gustaf Hellqvist

(Sverige, 1851-1890)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
50 000 SEK
Carl Gustaf Hellqvist
(Sverige, 1851-1890)

"Bismarck oder Moltke"

Signerad C.G. Hellqvist och daterad München 1882. Olja på duk 60 x 80 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner, auktion 375, 7-9 april 1965, kat nr. 55, avbildad plansch 7; privat samling, Sverige.