566
1177067

Pierre-Auguste Renoir

(Frankrike, 1841-1919)
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
26 600 - 35 500 EUR
27 800 - 37 000 USD
Klubbat pris
300 000 SEK
Pierre-Auguste Renoir
(Frankrike, 1841-1919)

Le portrait d'enfant

Signerad R. Olja på duk 12 x 11 cm.

Proveniens

Förvärvad av nuvarande ägare i mitten av 80-talet.

The work has been presented to the Renoir Committee in Paris and the lot will be accompanied with the certificate issued by the committee.

Konstnär