Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
578
1182958

Allaert van Everdingen

(Nederländerna, 1621-1675)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 810 - 7 750 EUR
6 650 - 8 870 USD
Klubbat pris
70 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Allaert van Everdingen
(Nederländerna, 1621-1675)

Landskap med fors

Signerad A.v. Everdingen. Pannå 30,5 x 33,5 cm.

Proveniens

I arv från säljarens föräldrahem i Sverige.