578
1182958
Allaert van Everdingen
(1621-1675)
Allaert van everdingen, landskap med fors.

Landskap med fors

Signerad A.v. Everdingen. Pannå 30,5 x 33,5 cm.

Utropspris:

60 000 - 80 000 SEK

5 566 - 7 421 EUR

Lägg ditt bud
Inropsuppdrag kan lämnas fram till 15 minuter före auktionsstart.
Proveniens

I arv från säljarens föräldrahem i Sverige.

Om auktionen
Kontakta specialist
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Specialist skulptur och äldre måleri
+46 (0)8 614 08 59