Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
599
1166403

Louis Belanger

(Sverige, 1756-1816)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 880 - 4 850 EUR
4 440 - 5 540 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Louis Belanger
(Sverige, 1756-1816)

Bergigt landskap med ruiner och staffarsfigurer. Ett par

Ett par. Akvarell och gouache 45 x 58 cm vardera. Signerade Louis Belanger och daterade 1802.