600
1183463

Anders Holm

(Sverige, 1751-1824)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris
36 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Anders Holm
(Sverige, 1751-1824)

Dag & Natt, Pastorala landskap med figurer, byggnader och kreatur

Ett par. Signerade AH och daterade 1816 resp. 1818. Duk, uppfodrad, vardera 26,5 x 36 cm. Samtida gustavianska ramar.