615
1184785

Julia Beck

(Sverige, 1853-1935)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 880 - 4 850 EUR
4 440 - 5 540 USD
Klubbat pris
48 000 SEK
Julia Beck
(Sverige, 1853-1935)

Norrbro, Stockholm

Signerad Julia Beck och daterad Stockholm Septembre 1926. Olja på duk lagd på pannå 50 x 57 cm.

Zornmuseet, Mora, "Julia Beck", 15 juni - 14 september 2012; Sven-Harrys Konstmuseum, Stockholm, 25 maj - 25 augusti 2013.