63
1198221

TABURETTER, ett par, gustavianska, 1700-talets slut.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
958 - 1 150 EUR
1 080 - 1 300 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Vitmålade och bronserade. Lös stoppad sits. Snidade fleuroner över hörn. Sitthöjd 44 cm.

Proveniens

Tidigare på kommendantbostaden på Dalarö