687
1188068

BÄGARE, nefrit. Kina, 1900-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
478 - 669 EUR
542 - 759 USD
Klubbat pris
7 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rund med grenformade hänklar. Längd 13,5 cm.

Träställ medföljer. Naturliga sprckor och inneslutnigar i stenen. Nagg vid hänkel.