858
1181788

VAS, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterform med dekor av palatsscener mot heltäckande grund med blommor och fåglar. Höjd 63 cm.

Spricka i botten. Slitage.