Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
86
1183358

AMPEL, för fyra ljus, Sverige, 1800-talets början, empire.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris

Förgylld brons och patinerad plåt. Ljuspipor i form av eldslågor. Nedtill pinjekotte och palmetter. Höjd 62, diam 32 cm.

Slitage.