875
1186101

VAS, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
2 400 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterform med förgylld dekor av blommor och fenixfåglar mot svart glasyr. Höjd med montering 71,5 cm. Höjd vas 42,5 cm.

Monterad som lampa. Borrad. Förgyllningen med slitage.