898
1195233

vAS, porslin

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02
vAS, porslin

Bronsmonteringen 1800-tal. Dekor i underglasyrblått av figurscen med män i trädgård. Höjd vas 36 cm, höjd totalt med lampmontering 76 cm.

Lagad. Sprickor.

Proveniens

Bronze mount marked Hadrot, 14, Rue des Fres Montmartre.