Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
941
1173504

SERVERINGSFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
969 - 1 450 EUR
1 110 - 1 660 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Dekor i underglasyrblått, med motiv av fohund lekande med en brokadboll under sin tass, med lambrequinbård. Längd 42,5 cm.

Slitage, smärre glasyrnagg.