1007
1212239

Matta, maskingjord rya, ca 380-382 x 287,5-289 cm, sannolikt DESSO 1970-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Benvit botten med stor komposition i rött, gult och olika orangefärgade nyanser.

Något slitage, ställvis smutsig, smärre fläckar och skador. Något skadade kortsidor med klistrade ställvis skadade band på baksidan.