1039
1224584

Javier Mariscal

(Spanien, Född 1950)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Javier Mariscal
(Spanien, Född 1950)

"Estambul", matta, Nanimarquina, ca 279,5 x 200 cm, Spanien 1990-tal, signerad Mariscal.

Röd botten med mörkblå design inspirerad av Ersari mattor. Bred modernistisk bård.

Obetydligt slitage och smutsig, smärre fläckar. Sidorna med obetydliga trampveck.