1113
1224685

Zhang Dali

(Kina, Född 1963)
Utropspris
18 000 - 25 000 SEK
1 580 - 2 190 EUR
1 640 - 2 280 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Zhang Dali
(Kina, Född 1963)

"Slogan - Communism is eating from the same big pot", 2013

Signerad Zhang Dalin och daterad 2013. Signerat certifikat utfärdat av Eight Art Gallery 2016 medföljer verket. Cyanotype fotogram och bläck på rispapper 95 x 67 cm.

Proveniens

Eight Art Gallery, Singapore.