1124
1208139

Anders Knutsson

(USA, OBS Amerikansk medborgare)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 550 - 4 440 EUR
3 740 - 4 680 USD
Klubbat pris

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Anders Knutsson

"Race Street Covered, VII #51"

Signerad Anders Knutsson och daterad 1975 a tergo. Olja och vax på bomullsduk 87 x 84.

Proveniens

Galleri Mårtenson & Persson, Stockholm.