Madeleine Pyk – en samling F769
1155
1216862

Claes Oldenburg

(USA, Född 1929)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 180 - 2 730 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Claes Oldenburg
(USA, Född 1929)

"Ice Bags and Bananas"

Signerad CO och daterad -69. Kulspetspenna på papper 13 x 8 cm.

Proveniens

Sotheby's, New York, 2000.
Privatsamling, Sverige.