216
1212656

Barbro Nilsson

(Sverige, 1899-1983)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 520 - 4 390 EUR
3 730 - 4 660 USD
Klubbat pris
115 000 SEK

Barbro Nilsson
(Sverige, 1899-1983)

MATTA, "Snäckorna", gobelängteknik, ca 278 x 191,5-194 cm, signerad AB MMF BN

(AB Märta Måås-Fjetterström, Barbro Nilsson). Komponerad 1943.

Något blekt. Något slitage och smutsig, fläckar. Skadade kortsidor och fransar, många fransar saknas.

Ett exemplar finns i Nationalmuseums samlingar, Stockholm.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

97. Hans Hedberg, vas, fajans, Biot, Frankrike.
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
Aktuellt bud:
17 000 SEK