Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
266
1223133

Erik "Klot-Johan" Johansson, soffbord, Reiners Möbelfabrik, Mjölby 1942.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 920 - 3 900 EUR
3 400 - 4 530 USD
Klubbat pris
60 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Bordsskivorna fanerade i masurbjörk, kloten i svartlackerat trä, kallstämplat och daterat 11 5 1942, höjd ca 51 cm, diameter ca 100 cm.

Smärre slitage och fanérskador.