Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
279
1239845

Josef Frank

(Österrike, 1885-1967)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
975 - 1 170 EUR
1 130 - 1 360 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Josef Frank
(Österrike, 1885-1967)

Motiv från Maderno, akvarell, daterad 1962.

Daterad 20/4/62 a tergo. 50 x 59 cm.

Proveniens

Gåva direkt från konstnären, därefter i arv.

Konstnär