Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
299
1192977

Sideboard, Swedish modern, 1940-50-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Mahogny, fronten med reliefdekor, två lådor samt två skåp, inredning med lådor och hyllor, höjd 70 cm, bredd 149 cm, 39 cm. Nyckel finns.

Slitage. Nyckel finns.