307
1224571

Arne Vodder

(Danmark, 1926-2009)
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
8 760 - 13 100 EUR
9 120 - 13 700 USD
Klubbat pris
110 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Arne Vodder
(Danmark, 1926-2009)

sideboard, "29A", Sibast, Danmark 1960-tal.

Fanerat i palisander, även på baksidan, fronten med skjutdörrar lackerade i vitt och gult, fällbar klaff samt sju utdragslådor, hyllinredning, ben i metall med fotavslut i palisander, höjd 80 cm, längd 250 cm, djup 47 cm.

Smärre slitage.

Tilläggslista

The general impression is very good. How ever there are some minor scratches and marks. The white door hase om insignificant wear, please see photo. One drawer has some minor chips on the handle, please see photo. The top and front is a bit faded.