Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
315
1212258

Ib Kofod-Larsen

(Danmark, 1921-2003)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 850 - 7 800 EUR
6 800 - 9 060 USD
Klubbat pris
140 000 SEK
Om Cites

CITES-intyg medföljer

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Ib Kofod-Larsen
(Danmark, 1921-2003)

Fåtölj, "Elisabeth", modell U 65, för snickarmästare Christensen & Larsen, Danmark 1950-60-tal

Stomme i jakaranda, sits och rygg i svart läder, sitthöjd ca 36 cm, höjd 71 cm.

Smärre slitage och märken. Smärre lagning.