315
1212258

Ib Kofod Larsen

(Danmark, Född 1921)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 230 - 6 980 EUR
5 470 - 7 300 USD
Klubbat pris
140 000 SEK
Om Cites

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Ib Kofod Larsen
(Danmark, Född 1921)

fåtölj, "Elisabeth", modell U 65, för snickarmästare Christensen & Larsen, Danmark 1950-60-tal

Stomme i jakaranda, sits och rygg i svart läder, sitthöjd ca 36 cm, höjd 71 cm.

Smärre slitage och märken. Smärre lagning.