324
1239121

H. Vestervig Eriksen, stolar, 4 st, Brøderna Tromborg, Danmark 1950-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Stomme av teak, sitsar klädda i svart konstläder, några stämpelmärkta Brdr. TROMBORG EFTR Möbelfabrik Vestervig Eriksen, Aarhus Made in Denmark, höjd 86 cm, sitthöjd 43 cm.

Smärre slitage, 3 st lite ostadiga, en med smärre lagningar i sargen.