Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
358
1215269

Lars-Erik Falk

(Sverige, 1922-2018)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 170 - 1 460 EUR
1 360 - 1 700 USD
Klubbat pris

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Ansvarig specialist modern konst
+46 (0)702 53 14 89
Lars-Erik Falk
(Sverige, 1922-2018)

"Modulskulptur i 73 gr"

Signerad Falk och daterad 1993. Aluminiumprofiler på svart plexisockel, höjd 43,5 cm.

Proveniens

Galleri Mårtensson & Persson, Stockholm.