Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
409
1210930

Bror Marklund

(Sverige, 1907-1977)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 460 - 1 950 EUR
1 700 - 2 270 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Bror Marklund
(Sverige, 1907-1977)

"Gestalt i storm"

Signerad BM. Gjutarstämpel Rosengren, Limhamn. Numrerad 1/4. Mörkpatinerad brons. Höjd 35 cm, längd 39 cm.