424
1223324

Henri Michaux

(Belgien, 1899-1984)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 810 - 7 750 EUR
6 650 - 8 870 USD
Klubbat pris
90 000 SEK

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Ansvarig specialist modern konst
+46 (0)702 53 14 89
Henri Michaux
(Belgien, 1899-1984)

Utan titel

Signerad och utförd 1974. Tusch och olja på papper 55 x 75 cm.

The Seibu Museum of Modern Art, Tokyo, 2 januari - 21 februari 1983, kat nr 146

Utställningskatalog, The Seibu Museum of Modern Art, Tokyo, 2 januari - 21 februari 1983, avbildad sid 105.