Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
450
1192861

Ivan Ivarson

(Sverige, 1900-1939)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 810 - 7 750 EUR
6 650 - 8 870 USD
Klubbat pris
50 000 SEK
Lena Rydén
Lena Rydén
Senior specialist konst
+46 (0)707 78 35 71
Ivan Ivarson
(Sverige, 1900-1939)

"Töväder"

Signerad I. Ivarson. Duk 48 x 50 cm.

Proveniens

Privat samling, Göteborg.
Därefter i arv inom familjen.

Konstnär